AKCE

Společná modlitba za diecezy

Noc kostelů, Miroslav, 1.6.2012

Jak již asi dobře víte, v pátek prvního června se v miroslavkém kostele sv. Petra a Pavla uskutečnila Noc kostelů, během které bylo připraveno nejen bohaté občerstvení, ale také výstava předmětů užívaných při mších svatých a hlavně byla miroslavské veřejnosti představena socha Panny Marie z Miroslavi z 1. poloviny 15. století.

V pátek ráno ještě probíhaly drobné přípravy, abychom mohli okolo deváté přivítat první žáky a učitele miroslavské základní školy. Nakonec jsme s většinou mladých návštěvníků vystoupali až na samotný vrchol věže kostela a na půdu. Myslím, že jak žáci, tak učitelé byli spokojeni.Pak se ale už blížila čtvrtá hodina odpolední a my řešili, kde uspořádáme Den dětí. Mraky se pořád honily, a přesto jsme vše nachystali venku. To ale nebylo nejlepší řešení - hned po pěti minutách začalo pršet, a proto jsme se stěhovali pod farní střechu. Děti spokojeně plnily úkoly, za které byly oceněny perníkovými kostelíčky, a v kostele zatím probíhaly přípravy na mši svatou, která začala v 17 hodin a poté následoval samotný program. Největší zájem ale samozřejmě vzbudila socha pozdně gotické Panny Marie s dítětem, která se do miroslavi po dlouhé době na jeden den vrátila.Tímto bychom chtěli poděkovat všem, kteří se jakýmkoliv způsobem na Noci podíleli a pomohli zorganizovat tuto velmi podařenou akci, která byla k našemu úžasu navštívena celkem čtyřmi sty, doufejme že spokojených, návštěvníků.Velice také děkujeme těm, bez kterých bychom Noc nemohli uspořádat: SBS Services s.r.o., Agrodružstvo Miroslav, ZEA Hostěradice a.s.

Farnost Miroslav